Nabídka adaptačních kurzů

Nabídka adaptačních kurzů


KONTAKT

Mgr. Petr "Čiki" Kuběnský

petr.kubensky@gmail.com

  • Pro koho?

Především pro studenty prvních ročníků středních škol a pro nově zformované kolektivy šestých tříd základních škol nebo prim víceletých gymnázií. Jsme schopni zrelizovat kurz i pro jiné ročníky, ale pro skupinu, která se téměř nezná, bude mít největší přínos. 

  • K čemu jsou?

Adaptační kurzy žákům umožňují přirozené seznámení v neformálním prostředí, obsahují mnoho aktivit zaměřených na spolupráci a komunikaci. Příznivě ovlivňují klima školní třídy a brání potenciálním patologickým projevům chování (šikana, drogy). Také žákům umožňují osobnostní a sociální rozvoj.

  • Proč fungují?

Při dramaturgii našich kurzů vycházíme z modelu zážitkové pedagogiky. Hlavní prostředek pro nás představuje autentický prožitek, se kterým dále pracujeme při zpětné vazbě. Hry a programy žákům nabízí bezpečný prostor, kde se nemusí obávat následků své činnosti, mohou si tak snadno osvojovat nové role a scénáře chování. 

  • Co Vám nabízíme?

Naše adaptační kurzy se skládají ze širokého spektra programů, abychom dosáhli co nejvýraznějšího účinku. Nabídneme Vám programy na seznámení a rozvoj důvěry, hry iniciativní i týmové, náročné po fyzické stránce nebo psychohry, programy dobrodružné i tvořivé. Můžeme zrealizovat poklidnou večerní čajovnu či nabídnout žákům moderní deskové hry. V případě Vašeho zájmu zařídíme přednášku od specializovaného hosta (policie, vodní záchranná služba…). Vybereme Vám vhodné ubytování, podle přání jsme schopni zajistit stravu. Naši instruktoři mají dlouholeté zkušenosti s činností s dětmi a mládeži, absolvovali několik různých školení (zážitková pedagogika, vedení táborů…) a někteří mají pedagogické zkušenosti. 

  • Kolik kurz stojí?

Základní cena je 300 Kč za žáka na den, zahrnuje ubytování, kompletní stravu a program. Ke třídnímu kolektivu samozřejmě pedagogický doprovod zdarma. Budete-li mít vlastní ubytování či stravu, cenu úměrně tomu snížíme. V případě neúplných dnů bude kurz také levnější. 

 

Adaptační kurz prváků - 2011


Pravidelné činnosti: (září - červen)
Čajovna: út: 17:00 - 21:00 pá: 18:00 - 23:00
Herna: út: 17:00 - 21:00
Tancování: po, čt: 17:30 - 21:00
Citát:

"Příklad není to nejdůležitější při ovlivňování jiných lidí.
Je to to jediné."

Albert Schweitzer