Cermaque a Skok do vody

Cermaque a Skok do vody

>18. 1. 2019 od 18:30 Jakub Čermák Cermaque

Komponovaný večer začne v 18:30 krátký film Jump into the water (Skok do vody). Po krátké pauze bude následovat od 19:30 koncertním vystoupením Jakuba Čermáka společně s violistkou.

Jakub Čermák je básník, režisér a písničkář vystupující jako Cermaque. Zatím vydal 4 básnické sbírky, knížku pro děti Do vesmíru!, která získala ocenění 3. nejkrásnější dětská kniha roku 2017, a 9 studiových alb, dvě předposlední byly nominovány na hudební cenu Anděl v kategoriích Alternativa (CD Gravitace, vydáno spolu s Iamme) a Folk (CD Neboj).

Více o interpretovi naleznete na Bandzone

 

Skok do vody

Na jaře 2015 pustili manželé a písničkáři Jakub Čermák a Iamme Candlewick nájem a vyrazili na půlroční cestu s roční dcerkou stařičkým obytným VW po Evropě. Po cestě deseti evropskými zeměmi - kromě psaní a natáčení písní, animování videoklipů, výchovy dítěte, učení jógy apod - natočili i 40ti minutový dokument / filmovou esej o alternativních a inspirativních přístupech k životu. Příběh jejich cestování tvoří pouze filmovou páteř, vodící osu, hlavními hrdiny jsou tu však především lidé, které tvůrci na cestě potkali a jejichž příběhy a sdělení jim přišly inspirující, okouzlující či prostě příbuzné k tomu, o co se svou cestou pokoušeli sami. Film je značně obrazový, kamera si často všímá prchavých detailů... "Snažil jsem se obrazem prostředkovat pohled člověka na cestě, člověka s široce otevřenýma očima a hltajícím srdcem," dodává k dílu režisér. Film je převážně v cestovní angličtině, s českými a anglickými titulky.


Pravidelné činnosti: (září - červen)
Čajovna: pá: 18:00 - 23:00
Herna: dle rozpisu chystaných akcí
Tancování: po, st: 17:30 - 20:00
Citát:

"Příklad není to nejdůležitější při ovlivňování jiných lidí.
Je to to jediné."

Albert Schweitzer