Choroši + Ivo Cicvárek a Lada Šimíčková

Choroši + Ivo Cicvárek a Lada Šimíčková

>23. 3. 2018 od 19:30

Dvojkoncert tramp - folkové skupiny Choroši a brněnské písničkářské dvojice Ivo Cicvárek a Lada Šimíčková.

Akustická tramp-folková skupina Choroši pochází ze středních Čech. Její počátky sahají do prosince roku 2012, kdy byla virtuálně založena dvěma trampy-praktiky a jedním trampem-teoretikem. Všichni tři se poprvé setkali až začátkem následujícího roku a na jaře pak odehráli své první vystoupení, které bylo odrazovým můstkem k další činnosti skupiny. Za významný úspěch lze považovat skutečnost, že se všichni tři členové nakonec dokázali shodnout na názvu kapely.

V následujících letech se Choroši zúčastňovali různých soutěží, ve kterých získali několik ohodnocení od odborných porot i od diváků (mj. autorská Porta, Ústecký stříbrňák) a postupně se dostali do širšího povědomí folkové komunity.

Skupina je charakteristická syrovým trojhlasem doprovázeným dvěma kytarami a baskytarou. Choroši zastávají názor, že i ve třech lidech se dá udělat spousta muziky. Hrdě se hlásí k folkové a trampské hudbě a snaží se obohacovat ji písněmi z vlastní autorské dílny. Posluchačům v nich vyprávějí příběhy, které napsal sám život, popřípadě mu při psaní trochu pomohla bujná choroší fantazie.Lada Šimíčková (texty, zpěv) a Ivo Cicvárek (hudba, klavír, kytara) tvoří od roku 2007  brněnskou písničkářskou dvojici. Jejich písně jsou založeny na Ladiných nevšedních  poetických textech a civilním pěveckém projevu. Žánr, v němž se pohybují, v sobě kombinuje prvky šansonu a soudobé písňové akustické hudby s jemnou elektronikou. Základem hudebního doprovodu je klavír a kytara Ivo Cicvárka, příležitostně s nimi jako host vystupuje saxofonista Jan Vašina.

Jejich novinku Ozimy si můžete poslechnout zde.

 


Pravidelné činnosti: (září - červen)
Čajovna: pá: 18:00 - 23:00
Herna: dle rozpisu chystaných akcí
Tancování: po, st: 17:30 - 20:00
Citát:

"Příklad není to nejdůležitější při ovlivňování jiných lidí.
Je to to jediné."

Albert Schweitzer