FOTBALOVÁ NOC DEN

FOTBALOVÁ NOC DEN

>19. - 20. 10. 2018

20. ročník vytrvalostního fotbalového zápasu

„Zelená je tráva, fotbal to je hra.“ Ve dnech 19. - 20. října 2018 se v tělocvičně Katolického gymnázia konal 20. ročník nejstarší akce studentského klubu  Halahoj – Fotbalová NOC-DEN. Již tradičně se všichni účastníci pokoušeli pokořit magickou hranici 24 hodin hraní fotbalu. Sraz v tělocvičně byl naplánován na osmou hodinu večerní. Hráči se rozdělili do dvou týmů podle barvy dresu – modrá a oranžová. Nejmladším hráčům bylo 11 let. S tím se pojí velké omlazení členů obou týmů. Po vysvětlení pravidel začalo dlouho očekávané klání.

První výkop zahájili výše uvedení mladíci. Poté převzali štafetu dříve narození kluci a jak bývá zvykem, po určité odehrané době přenechávají chlapci (jako správní gentlemani) palubovku děvčatům. Takový zápas by se neobešel bez fanoušků, kteří byli jako vždy přímo fantastičtí. Nadšeně povzbuzovali své týmy a velmi tak oživovali atmosféru dlouhé noci. Padalo mnoho gólů ať už z krásně připravených akcí, tak i z takzvaných „haluzí“ a sem tam i nějaký vlastenec. K vidění byly góly všeho druhu.

S přibývajícími odehranými hodinami síly ubývaly. Začalo být obtížné najít čilé a svěží hráče na střídání. Naší jistotou byli mladíci opojení obdivuhodnou energií a zápalem pro hru. K ránu bylo jasné, že magickou hranici 24 hodin nezdoláme. Vůle by byla, síly však ne.  S prvními slunečními paprsky bylo rozhodnuto. Hrdě jsme odehráli „pouze“ 15 hodin.

Následovalo slavnostní ukončení Fotbalové noci a vyhlášení výsledků. Zápas skončil vítězstvím 226:162 pro oranžový tým.  Nesmíme také zapomenout na nejlepší střelce a střelkyně letošního ročníku podle kategorií: studenti KG – Marta Jurková 10 gólů, Marek Hort 48 gólů a hráči mimo KG – Šimon Benda 18 gólů, Martina Chytková 10 gólů.

 Už teď se všichni těšíme na další již 21. ročník!

- Kateřina Pořízová


Pravidelné činnosti: (září - červen)
Čajovna: pá: 18:00 - 23:00
Herna: dle rozpisu chystaných akcí
Tancování: po, st: 17:30 - 20:00
Citát:

"Příklad není to nejdůležitější při ovlivňování jiných lidí.
Je to to jediné."

Albert Schweitzer