ZA ZDÍ

ZA ZDÍ

>18. - 20. 5. 2017

Multižánrový festival u příležitosti oslav 15 let od vzniku Halahoje

„ZA ZDÍ“ KLÁŠTERA aneb FESTIVAL HALAHOJE

Ve dnech 18. – 20. 5. 2017 proběhl v areálu třebíčského kapucínského kláštera první ročník festivalu Zazdí. Celá akce byla uspořádána k oslavě patnáctého výročí vzniku studentského klubu Halahoj, jenž otevřel brány Katolického gymnázia nejen studentům, ale i široké veřejnosti, kterou lákal na pestrý program.

Ve čtvrtek 18. května byl festival oficiálně zahájen koncertem známého zpívajícího právníka Iva Jahelky, jehož vystoupení proběhlo ve školní aule. V pátek odpoledne měli pak zájemci možnost zúčastnit se fotbalového turnaje v body zorbingu, který v 18:00 končil odstartováním Rockového večera, během něhož představily svoji tvorbu čtyři mladé třebíčské kapely.

Jako první na hřišti v areálu třebíčského kláštera vystoupily 4 Takty, jež byly následovány alternativní rockovou skupinou Endless melody. Třetí vystoupení pak patřilo Miracles, sedmičlenné hudební skupině Katolického gymnázia. Na závěr celý rockový večer ukončila kapela Chyť páva. Po celou dobu trvání Rockového večera se mezi účastníky nesla příjemná atmosféra, ke které přispívala i přívětivost počasí.

Během sobotního rána proběhla soutěž Pevnost Boyard pro předem nahlášené skupinky starších i mladších účastníků. A pro ty nejmenší byla ve 14:00 připravena Cesta pohádkovým lesem, během které byl dětem a jejich rodičům nabídnut pohled do pohádkového světa parku Lísčí. V 19:00 se poté v aule Katolického gymnázia konala premiéra filmu Kapka v moři – dokumentu o Halahoji, pro jehož natočení se v rámci své bakalářské práce rozhodl člen Halahoje Šimon Benda. Celý festival svými písněmi příjemně ukončila folková kapela Žamboši.

Kateřina Benáčková


FOTO Z JEDNOTLIVÝCH AKCÍ FESTIVALU JSOU ZDE:

Ivo Jahelka

Body Zorbing

Rockový večer

Pevnost Boyard

Cesta pohádkovým lesem

Žamboši

VIDEO UPOUTÁVKA

PŘÍPRAVY


Pravidelné činnosti: (září - červen)
Čajovna: út: 17:00 - 21:00 pá: 18:00 - 23:00
Herna: út: 17:00 - 21:00
Tancování: po, čt: 17:30 - 21:00
Citát:

"Příklad není to nejdůležitější při ovlivňování jiných lidí.
Je to to jediné."

Albert Schweitzer