DOTYK 24 - ČAS JE DAR

DOTYK 24 - ČAS JE DAR

>16. - 18. 11. 2017

Víkendovka pro mladé věřící a hledající

Ve dnech 16.-18.11.2017 se již po 24. uskutečnila tradiční akce Dotyk. Tato třídenní akce byla určená pro věřící a hledající od 14 let. Tématem tohoto Dotyku bylo „ČAS JE DAR aneb time manegment trochu jinak“. Program pro nás chystal tým vedoucích v čele s Vítkem Oplatkem a přednášky a duchovní zázemí nám zajišťovat náš spirituál Vojtěch Loub.

Během přednášek jsme se dozvěděli o tom, že existují tzv. „časožrouti“, kteří nás připravují o tak drahocenný čas. O tom, že každý z nás některé věci odkládá a že pro určité věci existuje „Kairos“ - ten správný čas. Zamýšleli jsme se i nad prokrastinací a tím, jak sami prokrastinujeme.

Celý Dotyk byl naplněný různými hrami. Jednou z nejlepších byla hra, kdy jsme se stali hasiči, a snažili se zachránit lidi z hořícího domu, nebo když jsme si zkoušeli zrychleně prožít 10 let. Samozřejmě se hrál i fotbálek, bez kterého by snad akce ani neproběhla.

V pátek odpoledne nám manželé Fialovi povídali o své svatební cestě v Americe, kdy putovali za Pannou Marií Guadalupskou. Jako první krok k lepšímu hospodaření s časem jsme na velký papír všichni napsali tři sliby, které splníme do týdne, do měsíce a do příštího Dotyku 25.

Akce se všem moc líbila a s odhodláním přestat ztrácet čas jsme vyrazili do svých domovů.

Monika Kršková

Pravidelné činnosti: (září - červen)
Čajovna: pá: 18:00 - 23:00 (dle aktuálních akcí)
Herna: út: 16:30 - 19:00
Tancování: st: 17:00 - 20:00
Citát:

"Příklad není to nejdůležitější při ovlivňování jiných lidí.
Je to to jediné."

Albert Schweitzer