CHARITATIVNÍ KAVÁRNA

CHARITATIVNÍ KAVÁRNA

>8. - 10. 12. 2017

Výtěžek z akce poputuje do válkou zasažených zón na Ukrajinu organizaci Chuť pomáhat, se kterou už několik let spolupracujeme

Studenti uspořádali Charitativní kavárnu

Třída septima z Katolického gymnázia v Třebíči se chopila organizace Charitativní kavárny, jejíž výtěžek poputuje na východní Ukrajinu do míst zasažených válkou. Součástí akce byl i prodej panenek Motanek, které vyráběly ženy z těchto oblastí. Výtěžek činí naprosto neočekávaných 27 540 Kč.

Od 8. do 10. prosince 2017 se jedna ze tříd Katolického gymnázia proměnila v útulnou kavárnu. Pro hosty byla připravena široká nabídka nápojů i sladkých zákusků. Mohli se posadit nejen ke stolům, ale i na pohodlný gauč, či na madračky na zemi. Příjemnou atmosféru v neděli podpořila i živá hudba v podání Romany Špačkové hrající na klavír a třebíčské kapely Endless Melody.

Zájemci měli příležitost seznámit se s několika autentickými příběhy lidí žijících ve válečných oblastech Ukrajiny. Ty zprostředkoval Michal Kislicki zvaný Kody, jenž je už tři roky dobrovolníkem na Donbase a zakládajícím členem organizace Chuť pomáhat. Té poputuje veškerý výtěžek z Charitativní kavárny, aby jej mohla použít v místě potřeby.

Specialitou a vlastně i hybnou silou k uspořádání celé akce byly Motanky – tradiční ukrajinské panenky, které vyráběly ženy z frontových měst. Jedná se o jeden z projektů organizace Chuť pomáhat. Tento projekt má za úkol pomoci místním finančně zabezpečit sebe i své rodiny.

Charitativní kavárna není první akcí, kterou v rámci spolupráce s Chutí pomáhat tato třída uspořádala. S pomocí Studentského klubu Katolického gymnázia HALAHOJ už v roce 2015 proběhl benefiční koncert s dražbou obrazů a od té doby studenti ve spolupráci s Halahojem pravidelně pořádají sbírky na podporu jednotlivých projektů.

Simona Trnková

Pravidelné činnosti: (září - červen)
Čajovna: pá: 18:00 - 23:00 (dle aktuálních akcí)
Herna: út: 16:30 - 19:00
Tancování: st: 17:00 - 20:00
Citát:

"Příklad není to nejdůležitější při ovlivňování jiných lidí.
Je to to jediné."

Albert Schweitzer