DÍLNIČKY V DUKOVANECH

DÍLNIČKY V DUKOVANECH

>9. - 10. 12. 2017

Předvánoční dílničky pro děti v Infocentru JE Dukovany

Povedený vánoční víkend se skřítky Enery v Infocentru elektrárny Dukovany

Druhý adventní víkend 9. - 10. prosince patřil v Dukovanech především rodinám s dětmi a jejich vánočnímu tvoření. Při speciálních tematických prohlídkách Infocentra Dukovany nechyběla Ježíškova pošta, povídání o vánočních zvycích a dárek pro každého malého návštěvníka předaný z tlapek skřítků Enerů.

V několika tematických dílnách tvořily děti se svými rodiči vánoční svícny, ozdoby, papírové anděly a vánoční přání pro své nejbližší. Malí návštěvníci hojně využívali tzv. Ježíškovu poštu, kterou posílali svá přání až do samotného nebe. V kinosále se pak všichni mohli dozvědět, jaké jsou vánoční zvyky u nás i v zahraničí, jak a proč vlastně vznikly. Průvodci vánočního víkendu byli dětem opět skřítci Eneři: Watík a Joulinka. Každý malý návštěvník si za své tvoření vyzvedl u skřítků drobn&yacute ; d&aacu te;rek na cestu domů.

Program vedl osvědčený studentský klub Halahoj z třebíčského katolického gymnázia, který pro děti zaměstnanců v letošním roce připravil také ve dvou turnusech příměstských tábor na téma cestování kolem světa. Do Infocentra přivezl výstavu fotek z této akce a nalákal tak na tábor plánovaný na prázdniny příštího roku.

Vánoční víkend pro děti se v Infocentru elektrárny koná pro velký zájem o tematické prohlídky již potřetí. Zrekonstruované Infocentrum nabízí pro podobné aktivity atraktivní prostředí. Vedle těchto tematických programů se zde konají také zajímavé přednášky různých osobností, pořádají noční prohlídky nebo víkendové prohlídky spojené s možností poobědvat v místní jídelně. Také díky těmto programům je zájem o prohlídky nebývalý. Od začátku roku navštívilo doposud první jadernou elektrárnu na území Česk&eacute ; republ iky 30 595 návštěvníků. Infocentrum bude v prosinci pro návštěvníky otevřené každý den mimo Štědrého dne a vánočních svátků. Dopis Ježíškovi bude možné posílat až do 23. prosince. 

Pravidelné činnosti: (září - červen)
Čajovna: pá: 18:00 - 23:00
Herna: dle rozpisu chystaných akcí
Tancování: po, st: 17:30 - 20:00
Citát:

"Příklad není to nejdůležitější při ovlivňování jiných lidí.
Je to to jediné."

Albert Schweitzer