IN. VÍ. 12

IN. VÍ. 12

>7. - 9. 5. 2015

12. integrační víkend klientů stacionáře Úsměv a studentů středních a vysokých škol, tentokrát u Humpolce Na Bělici

Druhý květnový víkend (6.-9.5.2015) proběhl tradiční integrační víkend, spojující lidi s mentálním postižením z charitního Stacionáře Úsměv Třebíč a studenty vysokých škol a Katolického gymnázia Třebíč. Akci spolupořádal Studentský klub Katolického gymnázia Halahoj za finančního přispění města Třebíče.
 
Tentokrát integrační víkend  začal již ve čtvrtek 6. května večer v Domečku Halahoje . Setkali jsme se zde společně se studenty, abychom jim sdělili pravidla integračních víkendů a Lenka Kracíková jim popovídala o své práci ve stacionáři.
 
Druhý den ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží. Bylo nás třicet, z toho 11 uživatelů Stacionáře Úsměv Třebíč.  Ještě před odjezdem byli účastníci  rozděleni do dvojic (trojic), vždy jeden uživatel stacionáře a jeden student a v těchto dvojicích pak spolupracovali až do nedělního odpoledne. Celá skupina se vypravila vlakem do Humpolce.
 
Zde jsme měli domluvenou prohlídku muzea včelařství i s odborným výkladem předsedy včelařského svazu. Pak následoval společný oběd a přesun na základnu, bývalou kovárnu, chatu na Bělici, která se nachází v krásném údolí.
 
Většinu času tentokráte zabrala příprava divadelního představení. Rozdělili jsme se na tři skupina a každá si vybrala jednu pohádku z filmu Tři bratři, kterou se pak za pomoci kostýmů, rekvizit a svých nápadů snažila secvičit. Páteční večer pak pohádky byly představeny za svitu reflektorů i ostatním skupinám. Veliký potlesk se nesl dlouho do noci. 
 
Kromě divadla jsme měli možnost i společně pracovat s „fimo“ hmotou, kdy si každý vyrobil nějaký přívěšek či náušnici.
 
Po celou dobu nás provázelo sluneční počasí, takže se nám ani v sobotu z rozkvetlého údolí  nechtělo domu…
 
Mgr. Vít Oplatek

Muzeum včelařství Muzeum včelařství Muzeum včelařství Vyrábění z fima Vyrábění z fima Příprava večeře Příprava večeře Večerní zpívání a tancování Polem nepolem... Příprava další večeře Víly Úsměv, prosím! Získávání vstupenek na divadlo I Šípková Růženka si musela sehnat lístek... Ptáčci Pan král Divadlo Divadlo - Šípková Růženka Divadlo - Šípková Růženka a zlá sudička Divadlo - O 12 měsíčkách Divadlo - O 12 měsíčkách Divadlo - O červené karkulce
Pravidelné činnosti: (září - červen)
Čajovna: pá: 18:00 - 23:00
Herna: dle rozpisu chystaných akcí
Tancování: po, st: 17:30 - 20:00
Citát:

"Příklad není to nejdůležitější při ovlivňování jiných lidí.
Je to to jediné."

Albert Schweitzer